• Slávik Slovenska 2024

• Dňa 14. mája sa v Centre voľného času v Brezne konalo okresné kolo 32. ročníka speváckej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska. Sebastián Harvan sa na súťaži predstavil v druhej kategórii a ukázal svoj krásny hlas a jedinečný spevácky prejav. Zaslúžil si pochvalu a povzbudenie, aby rozvíjal svoje spievanie aj ďalej. Naše úprimné poďakovanie patrí pani učiteľke ZUŠ v Brezne Mirke Potančokovej, ktorá sa mu postarala o hudobný doprovod.

• Jar Kláry Jarunkovej v Šumiaci

•

V malebnej dedinke pod Kráľovou hoľou sa 30.4. uskutočnila súťaž v prednese pôvodnej slovenskej poézie a prózy Jar Kláry Jarunkovej. Súťaže sa zúčastnili dvaja žiaci našej školy a obaja nás krásne reprezentovali. Tešíme sa, že majú chuť sa učiť a srdečne blahoželáme! (LR)

1. kategória poézia