• Svetový deň mlieka v našej škole

• Dňa 28.9. sme si opäť pripomenuli, aký veľký význam má mlieko pre naše zdravie.

Mladší žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie o výrobe mlieka a starší žiaci o skladovaní, predaji a význame mlieka vo výžive. Obliekli sa do bieleho, pomaškrtili si na rôznych mliečnych výrobkoch, ktoré si priniesli na desiatu, zapojili sa aktivitami a zasúťažili si.

Na prvom stupni vyhrali žiaci II.A, na druhom stupni žiaci V.A a zapojili sa aj žiaci špeciálnych tried. Biely deň sa nám veľmi páčil!

• Európsky deň jazykov

• Rada Európy vyhlásila 26. september za Európsky deň jazykov, ktorý si na našej škole každoročne pripomíname prostredníctvom rôznorodých súťaží, kvízov a komunikačných aktivít. Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov žiaci tvorili plagáty a naučili sa pozdraviť, poďakovať a poprosiť v anglickom, nemeckom, španielskom, talianskom, francúzskom a chorvátskom jazyku. Bola to pestrá cesta naprieč európskymi jazykmi, ktorá mala žiakov povzbudiť, aby si uvedomovali dôležitosť učenia sa jazykov.

• Výlet do Opálových baní v Červenici

• Súťažiť sa naozaj oplatí! Pravdivosť tohto hesla sme si overili aj v našej škole .V minulom školskom
            roku sme sa zapojili do Eko súťaže v zbieraní a separovaní odpadkov v našej obci. Fotodokumentácia,
            ktorá zachytila našich žiakov pri čistení okolia prameňa Hrona so žiakmi 7. A 5. triedy bola vylosovaná
            a výhra bola na svete. Za odmenu žiaci našej školy vyhrali výlet do Opálových baní v Červenici pri
            Prešove a do Košíc, ktorý sme šťastne absolvovali 7.9.2022.Krásny začiatok nového školského roka!

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2022-2023

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5. septembra 2022 o 09.00 hod. v areáli našej školy. V prípade nepriaznivého počasia v triedach cez školský rozhlas. Žiaci prvého ročníka vstupujú do školy so zákonným zástupcom alebo inou sprevádzajúcou osobou.

Školská jedáleň a školský klub detí je v daný deň mimo prevádzky.

Všetci sa na Vás tešíme