• Letná turistika - Ondrejisko 17.6.2021

•      K príchodu leta už neodmysliteľne patrí aj túra žiakov II. stupňa na kopce v okolí Telgártu. Stalo sa už akýmsi  pravidlom, že každoročne vystupujeme  na náš  najvyšší kopec Kráľovu hoľu. Tento rok sme pravidlo porušili a cieľom výstupu sa stal najvyšší vrch Slovenského raja Ondrejisko. Čakala nás nenáročná, ale zato intenzívna 19 kilometrová túra. Všetci zúčastnení žiaci i traja pedagógovia túru zvládli veľmi dobre. Nuž ale ako by to bolo, keby sme nespojili príjemné s užitočným a i tentoraz  sme pomohli našej prírode. Vyzbierali sme  plné vrece odpadkov. Žiaci boli úžasní, nechýbala im disciplína a slušnosť k ostatným turistom od ktorých si vyslúžili aj pochvalu.

• eTestovanie 5

• E-TESTOVANIE 5 JAR 2021 sú elektronické testy slúžiace pre prípravu žiakov na testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl v školskom roku 2020/2021 .Obsahové zameranie a štruktúra testov je porovnateľná s testami riadneho termínu Testovania 5, tento rok sa skúšobné testovanie uskutočnilo papierovou formou.

• DSS Vaľkovňa

• Nie každý dar musíme kúpiť v obchode. Na svete existuju aj také, ktoré vytvoríme z lásky vlastnými rukami. Verte tomu, že dary, ktoré  vyrobia detské ruky vedia rovnako vyčariť úsmev na tvári. Takýto darček od našich žiakov  potešil aj klientov z DSS Vaľkovňa. Nech im robí radosť  !/DŠ/

• MDD

• 1. jún je  skvelou príležitosťou, ako  po uvoľnení opatrení potešiť deti rôznymi aktivitami. Žiaci deviateho ročníka pripravili rozprávkové zastavenia pre všetkých žiakov aj deti z materskej školy. Súťažili všetci, lebo odmenou bola sladkosť. Počasie nám prialo,  drobci aj žiaci sa  dosýta vybláznili. Pani kuchárky uvarili super chutný obed a pridali aj darček k MDD. Ďakujeme organizátorom pekného MDD.