• VIANOČNÁ BESIEDKA

• V tomto predvianočnom čase sme si v našej škole urobili sviatočnú náladu, pripravili sme vianočný program a pohostenie a spoločne sme prežili príjemné posedenie s rodičmi./LR/

• sv. Mikuláš

• Každý rok sa 6. decembra rozžiaria detské očká radosťou a prekvapením. Sviatok sv. Mikuláša patrí medzi najobľúbenejšie sviatky vôbec.Osoba sv. Mikuláša je populárna po celom svete. Svätec Mikuláš je skutočnou historickou postavou, aj keď o jeho živote veľmi veľa naisto nevieme. „Medzi jeho najznámejší skutok patrí záchrana troch schudobnelých dievčat, ktoré chcel otec poslať do nevestinca. Hovorí sa, že istý boháč mal tri dcéry. Keď schudobnel a jeho rodina už nemala čo do úst vložiť, rozhodol sa, že z dievčat urobí neviestky. Dozvedel sa o tom svätý Mikuláš, zabalil do kusa látky zlato a vhodil ho do mužovho domu. To zopakoval trikrát, až kým peňazí nebolo toľko, že sa všetky tri dievčatá mohli čestne vydať. Pravdepodobne tu sa začína tradícia obdarovávania na sv. Mikuláša. V Mikulášovom živote sa viac krát opakuje číslo tri – z búrky zachránil 3 námorníkov, k životu vzkriesil 3 zabitých mladíkov, pred smrťou zachránil 3 neprávom odsúdených.“