• Horehronská Valaška

• Dňa 14. mája sa uskutočnilo regionálne kolo súťažnej prehliadky hudobného folklóru detí HOREHRONSKÁ VALAŠKA. V I. kategórii sólisti speváci nás úspešne reprezentoval Fabián Štajer a získal strieborné pásmo. Inštrumentálne ho doprevádzal Gustáv Harvan. Srdečne blahoželáme!

• Hra Dáma

• Prejsť takticky hracie šachovnicové polia, "vyhodiť" súperovu figúrku, získať jeho domáce hracie pole a mať "DÁMU"...

V  mesiaci máj  sa žiaci 1. a  2. stupňa  s radosťou pustili do turnaja v hraní DÁMY . Žiaci 2. stupňa sa zapojili v počte 10 . Za prvý stupeň hralo 7 žiakov.

Víťazom na 2. stupni: Adrián Gajdoš

Víťaz na 1. stupni: Ján Harvan ml.

• Svetový deň vody

•      Svetový deň vody je medzinárodný deň oslavy vody a hlavne príležitosť dozvedieť sa viac o problémoch súvisiacich s vodou. V našej škole si dôležitosť tejto životne dôležitej tekutiny pripomenuli žiaci nižšieho stupňa o deň skôr, 21.3.2023. Aktivitami sa žiaci zabavili, zasúťažili si a čo to sa o vode a problémami s ňou aj niečo nové dozvedeli. /E.V/