• Les ukrytý v knihe

•      Je celoslovenská kampaň na podporu čitateľskej gramotnosti a prírodovednej gramotnosti.  12. ročník bol venovaný zvukom a spevu lesa a vnímaniu jeho tajomstva sluchom. A aké činnosti tento rok žiaci štvrtého ročníka absolvovali?

• čítanie z knihy Stromovníčkovia , s čítaním mali žiaci rôzne aktivity na podporu  čitateľskej gramotnosti,
            • pohyb v lese spojený s počúvaním , bádaním , maľovaním, vyhľadávaním a hrou.

Do súťaže sme poslali „Spevníky“, ktoré vyhotovili naši žiaci a sústredili do nich obľúbené piesne o lese.

• Let´s Play

• Dňa 11. mája prebiehala v Heľpe súťaž v anglickom jazyku, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Reprezentovať nás boli žiaci štvrtého ročníka Adrián Harvan Andrej Harvan.

Súťažné dvojice žiakov si svoje sily zmerali v súťaži Let´s Play! najprv vo vedomostnom teste, ktorý preveril najmä ich gramatické vedomosti, hláskovanie a slovnú zásobu. V druhej časti sa zúčastnení žiaci mali za úlohu predviesť s dialógom a odpovedať na otázky poroty.

Cenu poroty za skvelý výkon v oboch častiach súťaže získali žiaci práve našej ZŠ. Srdečne im gratulujeme a spoločne sa tešíme z ich úspechu. (LR)

• Dáma

• Dňa 26.4.2022 sa v  uskutočnila súťaž  v dáme. Žiaci súťažili v dvoch skupinách.  Rozhodca v turnaji bol p. učiteľ Ivan Citterberg. Súťažilo  28  hráčov.

Víťazi v kategórii starších žiakov:

1. Viktor Štajer
            2. Šimon Pustaj
            3. Viktor Pustaj

Víťazi v kotegórii mladší žiaci:

1. Benjamín Gajdoš
            2. Andrej Harvan